Výzva

Takže kratšie zamyslenie sa nad tým, čo sa tu dialo, kým so tu nebol.

Keďže som istý čas strávil za hranicami, dianie na Slovensku som sledoval len pomocou internetu a musím sa priznať, niekoľko vecí ma zaujalo. Predovšetkým veľmi frekventovaná téma diskusie na webe ryby.sk, kde sa začiatkom roka intenzívne rozoberala téma známeho príspevku na RRR. Desaťkorunová suma venovaná každým rybárom v prospech súkromnej spoločnosti na výrobu relácie, ktorá svojím obsahom pripomína skôr teleshop. Ale to som trochu predbehol.

Ako som spomenul, veľmi živo som celú kauzičku sledoval a jednoznačne z názorov rybárov vyplynulo, že sa nie celkom stotožňujú s rozhodnutím SRZ. Vyjadroval sa celkom slušný počet rybárov, takže sa zdá, že nespokojencov nebolo až tak málo. Bohužiaľ, nestalo sa nič a všetci sme zasponzorovali z vlastných peňazí súkromný podnikateľský zámer.

Bolo by teda zaujímavé zistiť, na čo konkrétne sa peniaze poskytnuté SRZ použili. Neviem si dosť dobre predstaviť, ako (a či vôbec) bola zabezpečená kontrola, ktorá by mala zabrániť zneužitiu tejto celkom peknej sumičky. Rozpráva sa o všeličom, novom obchode, ktorý vyrástol ako huby po daždi, čo samozrejme nemusí byť pravda, ale ako sa vraví, bez vetra sa ani lístok nepohne.

Niekto si možno povedal, že predsa kvôli desiatim  korunám je ten krik úplne zbytočný. Pochopiteľne, desaťkorunáčka nie je veľký peniaz, ale o to tu vôbec nejde. Ide predsa o princíp. Takýmto spôsobom sa vytvoril precedens, takže prečo by sme teraz nemohli napríklad podporovať zo zbierky všetkých rybárov na Slovensku činnosť CARP TEAMU KOCHANOVCE??? Taktiež propagujeme rybársky šport, slušný prístup k rybám aj rybárom, podporujeme rozvoj moderných spôsobov rybolovu, venujeme ceny do rybárskych súťaží, keď je záujem, radi poradíme mladším či začínajúcim rybárom. Tiež sme súkromná spoločnosť (občianske združenie), takže ja nevidím problém. A čo je na tom najlepšie, nechceme hneď desať korún. Nám stačí od každého rybára koruna!

Takže aby som to ukončil:

VÝZVA! VÝZVA! VÝZVA! VÝZVA! VÝZVA! VÝZVA! VÝZVA! VÝZVA!

CARP TEAM KOCHANOVCE žiada každého rybára o symbolickú podporu jednou slovenskou korunou (1 SKK). Uvedené peniaze budú použité na financovanie našej činnosti v sezóne 2002. Po prejavení dostatočného záujmu bude každému zaslané číslo nášho účtu, kam treba peniaze najneskôr do 1.6.2002 odoslať.

ĎAKUJEME

A úplne na záver to, čo ma z celého prípadu zaujalo asi najviac. Do diskusie na ryby.sk sa akosi nezapájal redaktor RRR Slavo Pavle. Že by nemal prístup na net? Snáď si ho teraz už bude môcť dovoliť a nám všetkým vysvetliť, kde tie naše peniaze vlastne skončili. Pretože podľa úrovne jednej relácie, ktorú som videl po mojom návrate domov, sa zdá, že mu ešte neprišli na účet, takže sa musí správať ako reklamný agent známych slovenských veľkoskladov.

P.S. Pri mojej návšteve na stránke www.mosella.sk (ináč mimoriadne kvalitne spracovanej) som objavil príspevok Slava Pavleho, ktorý tam Fugas umiestnil na pobavenie rybárskej verejnosti. Týmto sa pánovi Pavlemu musím ospravedlniť, že som ho obvinil z ignorovania diskusie na ryby.sk. Zapojil sa do  nej a stálo to za to. Takže si ho dovolím citovať tak, ako som si to prečítal na moselláckej stránke:

Toto je doslovný úryvok z diskusného fóra na stranke www.ryby.sk, pana Slava Pavle na tému ” 10 Sk za každeho člena pre relaciu RRR od Mo SRZ ? ” Pripomeniem, že pan Pavle takto odpovedal na otázky a sťažnosti svojich divákov.

ALL: Páni, vážim si rovnako každého z vás/až na niektoré výnimky, oni vedia/ a som si viac než istý, že vás starších, poznačených dnešnou nepriaznivou dobou, ktorá fackuje kadekoho, nasratých na to, že lepšie už bolo, len tak lahko o niečom nepresvedčím. Aj keby šlo o 100-percentnú pravdu, u vás som nadobro prehral. Vy ako diváci ma však vôbec ale vôbec nezaujímate. Zaujímajú ma všetci tí, ktorí prídu po vás – naši najmenší rybári a možno dnes ešte nerybári. Pre tých je naša relácia niečim, čo už vy pochopit jednoducho nemôžete. Nechceme presvedčovat starcov a kostlivcov ako ste vy, ktorí pochytili nenapravitelné maniere arogancie, lahostajnosti, závisti a nespolupatričnosti od svojich starých učitelov. Ide nám o deti, ktoré jediné môžu niečo u nás zmenit. Vy ste odvážni tak maximálne doma pri svojej klávesnici. Výchova budúcej generácie, to je to jediné čo má pre nás ako tvorcov relácie zmysel. Aby už konečne zmizli od našich vôd takí, ako ste vy. A to sa bez penazí urobit nedá. To, že na svoj zánik nemáte chut si priplatit chápem. Kto by sa dal rád a dobrovolne predčasne pochovat. Vôbec sa na vás pri tom však nehnevám, len mi je vás strašne lúto. Pripadáte mi ako tí všetci kaprári- chladničkári s 50 a viac kaprami /oficiálne zapísanými/, ktorí vždy prví kritizujú SRZ, že už pomaly nikde niet ani šupiny.

Dobré, nie?

Ozaj, keď už spomína tých starších, starcov a kostlivcov, vekový priemer v CT Kochanovce je zhruba 29 rokov. Tí, ktorí prídu po nás, sa narodia tak okolo roku 2020. Je dobre, že už teraz na nich niekto myslí.

Podpor tento článok:
  • Twitter
  • del.icio.us
  • Google Bookmarks
  • Facebook

Komentuj!