Keď Orava, tak boleň

No ideálny nápad v podaní rybárskeho hospodára by mal vyzerať asi takto:

Diskusia na schôdzi kompetetných
Jožo: Hmm, zdá sa, že na našej priehrade je nejak pusto. Rybári sedia, priberajú, sem tam niečo síce chytia, ale nie je to úplne ono. Treba im dožičiť viac pohybu, lebo aká generácia nám to tu vyrastá? Usedená, ktorá má vysoký cholesterol.
Fero: Máš pravdu. Ale čo s nimi? Dáme do vyhlášky, že musia aspoň raz denne previezť udice? Veď to sa nedá.
Mišo: Mňa to baví, len tak posedávať. Čo ma ale vážne se.ie sú prívlačiari, čo sa motajú na člnoch okolo a tvária sa, že chytajú zubáče. Rozumiete tomu? Ja tam mám búdu postavenú na brehu, je to môj flek, nech sa mi tam nikto nemotá. Toto by sme mali vyriešiť, ku..aaa!
Jožo: Neboj, vyhlásime to za chránený biotop. Nikto okrem teba tam búdu mať nebude. Len kamoši a policajti, a s tými sa dohodneš.
Mišo: O tých nejde Jožko, to je v pohode, aj tak už neni kde búdy stavať, už sú všade. Ide mi o tých smradov, čo sa stále presúšajú na člnoch a skúšajú zubáče.
Fero: Chlapci, viete čo, mám nápad, boha jeho. Minule som sa stretol s jedným kamošom zo zväzu a tí mali podobný problém. A viete, čo urobili? Vysadili BOLEŇA…

Škoda o tom obsiahlejšie písať, tento problém už riešilo za posledné roky kvantum ľudí. Je jedno, či chytáte 10, 100 alebo 200 metrov od brehu, na mäsové alebo ovocné gule, výsledok je rovnaký – boleň. A tak človeka, ktorý prišiel s nápadom zasviniť Oravskú priehradu boleňom, by som prinútil jesť túto peknú rybu každý deň. A aspoň tak prispievať k jej likvidácii.

Ale inak je tam krááásne.

o9

Picture 1 of 29

Podpor tento článok:
  • Twitter
  • del.icio.us
  • Google Bookmarks
  • Facebook

Komentuj!