CTK deťom 2014

feature photo

Carp Team Kochanovce opäť dokázal, ako mu záleži na výchove nastupujúcej generácie. Aj tento rok sme totiž usporiadali náučno – rekreačný víkend pre najmenších. Popri deťoch sa zviezli aj rodičia, takže spokojní boli všetci.

Deti členov a sympatizantov CT Kochanovce nielen na dva dni opustili počítače, facebook a iné moderné zabijaky času, ale sa aj veľa naučili. Hlavným bodom bol samozrejme lov rýb, ale nezostali sme len pri ňom. CTK im pripravil aj množstvo vzdelávacích aktivít. Na vlastnej koži si mohli vyskúšať, že keď oblečený človek padne do vody, vynára sa mu ťažšie, ako keď je len v plavkách. Že prechod pikantného gulášu od Ďuriho Potočka cez tráviaci trakt neznamená, že pri jeho odchode z tela nebude štípať. Predviedli sme im anatómiu kapra, ako sa nalieva štamprdla a že lyžička padnutá na zem je stále sterilná a netreba sa báť pomocou nej jesť. Vrcholom edukačného programu boli názorné ukážky evolúcie naopak, kedy sa z človeka postupne stáva opica. A potom už išli radšej do stanov spať.

Zdá sa teda, že táto tradícia zapustila pevné korene a veríme, že medzi mladými nadšencami rybolovu nám vyrastú zdatní nasledovníci. Gény na to majú…

Podpor tento článok:
  • Twitter
  • del.icio.us
  • Google Bookmarks
  • Facebook

Komentuj!